Posiedzenie FOMC – stopy zostają bez zmian

Na listopadowym posiedzeniu, FOMC utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (2,00-2,25%), czyli zgodnie z przewidywaniami. Inwestorzy liczą na podwyżkę stóp dopiero w grudniu.

Czwartkowe posiedzenie FOMC (Federal Open Market Committee, czyli Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku) nie przyniosło żadnych niespodzianek. Stopy procentowe zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie (2,00 – 2,25%).

Rynek bez większej reakcji na decyzję

Decyzja FOMC była już oczywiście dawno zdyskontowana przez rynek. Reakcja była niewielka, dolar lekko się umocnił w stosunku do innych walut.


Wykres EURUSD H1

Eurodolar zareagował spadkowo, ale nie doszło do przełamania wsparcia na poziomie 1,13. Obecnie jest notowany po 1,134. Utrzymanie polityki FOMC i widmo podwyżki stóp w grudniu sugerują dalsze umacnianie się dolara i kierowanie się EURUSD na południe.

Wykres GBPUSD H1

GBPUSD powrócił na minima sprzed tygodnia. Podobnie jak w przypadku Edka, analiza fundamentalna wskazuje na osłabienie się funta w stosunku do dolara.


Wykres USDJPY H1

USDJPY zareagował najsłabiej spośród omawianych par walutowych, ale utrzymuje trend wzrostowy.

Następna decyzja już w grudniu

Analitycy są w większości zgodni co do podwyżki na grudniowym posiedzeniu. Wskazuje na to utrzymujący się wzrost gospodarczy i brak jednoznacznych wypowiedzi sugerujących zmianę polityki. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp do 2,25 – 2,50% jest określane na 71,4%, co sugeruje umacnianie się amerykańskiej waluty do tego czasu.

© Copyright 2018 by OMQL Software. All rights reserved. Treść niniejszej strony należy do OMQL Software i podlega ochronie prawnej. Kopiowanie grozi  odpowiedzialnością cywilną i karną. Strona ma charakter informacyjny, nie stanowi stanowi „rekomendacji” w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).
Inwestycje na rynku Forex wiążą się ze znacznym stopniem ryzyka finansowego, łącznie z możliwością utraty wszystkich zainwestowanych funduszy i mogą nie być odpowiednie dla każdego. Upewnij się, że w pełni zdajesz sobie z tego sprawę, oraz nie inwestuj środków, na utratę których nie możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że powinieneś posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także podejmować własne działania inwestycyjne, a zaprezentowane oprogramowanie ma jedynie charakter pomocniczy.
Autor tekstu oraz prezentowanego programu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego tekstu, oraz za pośrednie, przypadkowe, szczególne lub wtórne szkody, w szczególności za straty finansowe, utratę przychodów lub zysków lub inną szkodę gospodarczą lub handlową spowodowaną wykorzystaniem zawartych w nim informacji, nawet w przypadku, gdy możliwe było przewidzenie jej wystąpienia.

Post Author: Patryk Branicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *